CBC - Beam Clamp
Product information "CBC - Beam Clamp"
cromox® Beam Clamp, CBC , Grade 60, Material 1.4404 - AISI 316L,
Customs Tariff Number
84311000
| Material: | 1.4404 - AISI 316L |
|---|---|
| Working Load Limit: | 0,63 t |
| Weight: | 6 kg |
Technical dimensions
| d (diameter) | 24 mm |
|---|---|
| a | 57 mm |
| e | 169 mm |
| b | 112 mm |
| s | 10 mm |