CHT-63 geared - Hoist Trolley geared
Product number:
902440
Product information "CHT-63 geared - Hoist Trolley geared"
cromox® Hoist Trolley geared, CHT-63 geared, Grade 60, Material 1.4404 - AISI 316L, W.L.L. = 0,63 t
Customs Tariff Number
84311000
| Material: | 1.4404 - AISI 316L |
|---|---|
| Working Load Limit: | 0,63 t |
| Weight: | 8 kg |
Technical dimensions
| d (diameter) | 40 mm |
|---|---|
| a | 210 mm |
| c | 164 mm |
| e | 28 mm |
| b | x + 100 mm |
| f | 11 mm |
| s | 10 mm |