CDAW-05 - Swivel Lifting Point
Product number:
901941
Product information "CDAW-05 - Swivel Lifting Point"
cromox® Swivel Lifting Point, CDAW-05, Grade 60, Material 1.4462 - AISI 318LN, corrosion resistant, M10x15, W.L.L. = 0,50 t
Customs Tariff Number
73159000
| Chain size: | 5 mm |
|---|---|
| Material: | 1.4462 - AISI 318LN Duplex |
| Standard: | DIN EN 1677-1 |
| Working Load Limit: | 0,50 t |
| Weight: | 0,5 kg |
Technical dimensions
| t (pitch) | 100 mm |
|---|---|
| h | 16,5 mm |
| a | 66 mm |
| c | 31 mm |
| b | 42 mm |
| i | 11 mm |