CDAW-8 - Swivel Lifting Point
Product number:
901963
Product information "CDAW-8 - Swivel Lifting Point"
cromox® Swivel Lifting Point, CDAW-8, Grade 60, Material 1.4462 - AISI 318LN, corrosion resistant, M42x62, W.L.L. = 8,00 t
Customs Tariff Number
73159000
| Material: | 1.4462 - AISI 318LN Duplex |
|---|---|
| Standard: | DIN EN 1677-1 |
| Working Load Limit: | 8,00 t |
| Weight: | 6,55 kg |
Technical dimensions
| t (pitch) | 180 mm |
|---|---|
| h | 38,5 mm |
| a | 150 mm |
| c | 80,5 mm |
| b | 85 mm |
| i | 30 mm |