CDAW-10 - Swivel Lifting Point
Product number:
901964
Product information "CDAW-10 - Swivel Lifting Point"
cromox® Swivel Lifting Point, CDAW-10, Grade 60, Material 1.4462 - AISI 318LN, corrosion resistant, M48x72, W.L.L. = 10,00 t
Customs Tariff Number
73159000
| Material: | 1.4462 - AISI 318LN Duplex |
|---|---|
| Standard: | DIN EN 1677-1 |
| Working Load Limit: | 10,00 t |
| Weight: | 9,62 kg |
Technical dimensions
| t (pitch) | 207 mm |
|---|---|
| h | 44 mm |
| a | 171 mm |
| c | 92,5 mm |
| b | 98 mm |
| i | 35 mm |